Zalety wanny akrylowej

Jeszcze kilka lat temu królowały wanny stalowe. Obecnie wanny prostokątne akrylowe zalicza się do najpopularniejszych i to właśnie na ten model decydujemy się najczęściej. Akryl czyli metakrylan metylu jest bardzo plastyczny, daje się łatwo formować, dlatego wanny mogą przybierać dowolne kształty.

Dlaczego warto?

Oprócz tego akryl ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, w przeciwieństwie do armatury stalowej dłużej utrzymuje temperaturę wody, charakteryzuje się również dobrą izolacyjnością akustyczną – tłumi odgłos napełniania wanny wodą. Wanny akrylowe są lekkie i niezwykle wytrzymałe, co znacznie ułatwia ich transport oraz montaż. Ich powierzchnia jest ciepła w dotyku, specyficzne właściwości tego tworzywa pozwalają na dokonywanie naprawy uszkodzonej powierzchni bez pozostawiania śladów. Wanny z akrylu posiadają jednolitą barwę i strukturę, przez co wszystkie zadrapania bądź zarysowania są mało widoczne i bez problemu można je usunąć za pomocą papieru ściernego i pasty polerskiej lub płynnego akrylu i utwardzacza. Takie zestawy naprawcze pozwalają na odzyskanie gładkiej i lśniącej powierzchni wanny poprzez ponowne nałożenie warstwy akrylowej w miejscu uszkodzenia. Kolejną zaletą armatury z akrylu jest łatwość utrzymania jej w czystości – ponieważ jest odporna na korozję i przebarwienia jest również bardziej higieniczna. Akryl składa się z jonów srebra – są to składniki, które hamują rozwój bakterii. Niektóre modele produkowane są z dodatkową powłoką antybakteryjną – na powierzchni takiej wanny wolniej rozwijają się bakterie, a efekt mycia utrzymuje się znacznie dłużej.

Niewielkie koszty

Wśród wielu propozycji producentów do najpopularniejszych zalicza się wanny prostokątne. Dużym powodzeniem cieszą się również wanny narożne asymetryczne. Pomijając aspekty wzornicze i jakościowe duże znaczenia ma oczywiście cena. Otóż wanny akrylowe należą do jednych z najtańszych!

Ze względu na rosnącą popularność wanien prostokątnych z akrylu duża część produkcji armatury przeniosła się do Chin, co znacznie obniżyło jej jakość. Aby uniknąć posiadania wanny wątpliwej jakości zadbajmy o to, aby wybrany przez nas model był wykonany z płyty akrylowej spełniającej wymagania i normy europejskie – wówczas będziemy mieć pewność, że produkt jest trwały i długo nam posłuży.

Warto wiedzieć:

– akryl nie jest odporny na ekstremalnie wysokie temperatury, dlatego należy ostrożnie obchodzić się z rozgrzanymi urządzeniami takimi jak prostownica czy lokówka, które mogą trwale uszkodzić powierzchnię wanny
– do czyszczenia wanny akrylowej nie wolno stosować środków zawierających kredę, ponieważ mogą porysować i zmatowić jej powierzchnię
– wannę akrylową najlepiej czyścić specjalnymi środkami przeznaczonymi do mycia akrylu, podobne działanie będzie mieć ciepła woda pomieszana z octem lub z sokiem z cytryny
– pazury zwierząt domowych mogą trwale porysować powierzchnię wanny, dlatego na czas kąpieli pupila warto zaopatrzyć się w specjalną, gumową matę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne wanny prostokątne.

Read Previous

Wysokiej jakości kalendarze szkolne poszukiwane

Read Next

Komplementarność betonu i stali – konstrukcje żelbetowe w praktyce