Spływy kajakowe – sport dla każdego!

Popularność spływów kajakowych rośnie z roku na rok – ten rodzaj aktywności fizycznej znany był doskonale naszym dziadkom i rodzicom, którzy spływy traktowali jako kilkudniowe wycieczki. Dzisiaj spływ kajakowy może mieć różne oblicza: może być to kilkugodzinna rozrywka lub kilkudniowa wycieczka zorganizowana.

Dlaczego warto wybrać spływy kajakowe?

Spływy kajakowe to rozrywka bez ograniczeń wiekowych – w zależności od stopnia trudności w spływach mogą uczestniczyć dzieci, jak i osoby starsze. Spływy organizowane są na dużych rzekach w Polsce – jedną z nich jest Nysa Łużycka, ciągnąca się na zachodzie naszego kraju. Firmy takie jak lubuskielove.pl zachęcają do spływów kajakowych szczególnie z Zielonej Góry – jest to rodzaj aktywności idealny na lato. Spływy pozwolą na poznanie konkretnego regionu z nieznanej dotąd perspektywy. W wielu przypadkach spływy kajakowe organizowane są na terenach parków narodowych czy krajobrazowych – podczas takiego spływu zobaczymy nie tylko wspaniałą przyrodę, ale również możliwość zobaczenia czapli, perkozów, bocianów. Spływ kajakowy pozwoli nam na spędzenie czasu blisko przyrody.

Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Spływy kajakowe organizowane przez konkretne firmy proszą zazwyczaj o stawienie się o konkretnej godzinie w miejscu zbiórki. Podczas zbiórki omawiana jest trasa spływu oraz jej warianty, organizatorzy zwrócą uwagę też na elementy bezpieczeństwa. Każdy z uczestników spływu dostaje kapok, czyli kamizelkę ratunkową, która powinna być założona i zapięta podczas spływu. Spływy mogą mieć kilka lub kilkanaście kilometrów, w zależności od wybranego przez nas odcinka. Podczas spływu często natrafimy na postoje – w specjalnie zorganizowanych miejscach kajakarze mogą wyjść na brzeg, dokonać zakupów czy też posilić się.

Read Previous

Akcesoria do paznokci, które są niezbędne przy robieniu manicure

Read Next

Jak upiększyć codzienny stół?

https://san-escobar.com/czy-ubezpieczenie-szkolne-jest-obowiazkowe/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/365-meble-kuchenne-narozne-z-wyspa https://castle-cgi.com/ladny-dywan-tarasowy-prosty-sposob-na-dekoracje/