Solidne bryczesy z silikonowym lejem – komfort i bezpieczeństwo

Każda osoba jeżdżąca konno, amatorsko lub profesjonalnie, powinna zadbać o swoją wygodę oraz bezpieczeństwo. Jednym z elementów mającym poprawić komfort podczas jazdy są bryczesy, czyli spodnie zaprojektowane z myślą o osobach uprawiających właśnie tę dyscyplinę sportu. Wśród entuzjastów jeździectwa szczególnie popularne są bryczesy z pełnym lejem. Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Bryczesy z silikonowym lejem – postaw na pewne rozwiązania!

Bryczesy szyte są z przewiewnej tkaniny zapewniającej przewiew  i niekrępującej ruchów. Ich głównym zadaniem jest ochrona wewnętrznej strony nóg przed otarciami oraz zwiększenie przyczepności do siodła. Dodatkową ochronę przed otarciami dla osób spędzających w siodle wiele godzin są leje, czyli silikonowe lub skórzane wstawki umieszczone jedynie w okolicy łydek i kolan lub na całej powierzchni stykającej się z siodłem. Bryczesy z silikonowym lejem są nieco droższe niż standardowe bryczesy bez dodatkowego wzmocnienia. Warto mieć jednak świadomość, że solidne bryczesy z lejem dobrej marki będą długo służyć w nienagannym stanie i znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jeździecki niezbędnik

Solidne bryczesy to  jedynie niewielka część wyposażenia każdego jeźdźca. Zanim wsiądziesz na konia, powinieneś wyposażyć się w solidny kask z twardą, grubą skorupą oraz elastycznym daszkiem, który ochroni nos podczas ewentualnego upadku. Osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze sportem zaleca się zakładanie dodatkowych ochraniaczy oraz kamizelki zabezpieczającej klatkę piersiową i kręgosłup. Ponadto, na komfort jazdy wpływają również buty (najlepiej sprawdzą się sztyblety lub oficerki z gładką podeszwą i małym obcasikiem) i rękawiczki. Strój jeździecki najlepiej dobierać z pomocą profesjonalisty.

Read Previous

Wyjazd zarobkowy za granicę – o jakich benefitach warto pamiętać?

Read Next

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

https://freekatsearch.com/czy-wiesz-jak-przesuwac-sie-bezpiecznie-i-wygodnie-odkryj-skladniki-systemu-transportowego/ https://freekatsearch.com/obrazy-na-stronie-internetowej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/486-meble-kuchenne-ecru