Skitouring – sposób na szybkie spalanie tłuszczu

Wiele osób uważa, że ​​muszą walczyć trochę mocniej, aby utrzymać motywację i pragnienie treningu w zimie. Na zewnątrz jest zimniej i ciemniej, a ciało po prostu ma mniej ochoty na aktywność fizyczną.

Jednak spróbuj to odwrócić, ponieważ teraz w końcu mamy szansę rozpocząć działalność, która naprawdę powoduje spalanie kalorii. Niewiele jest zajęć, które angażują niemalże wszystkie grupy mięśniowe, jak skitouring.

Czy naprawdę wiesz, ile mięśni jest używanych?

Nogi, pośladki, uda, ręce, ramiona, brzuch, plecy to tylko niektóre z mięśni, których używasz podczas wycieczki terenowej. Istnieje kilka innych rodzajów ćwiczeń, w których oprócz nóg i pośladków tak aktywnie używasz ramion. Wioślarstwo jest jednym z wyjątków i jest również prawdziwym „zabójcą kalorii”. Trasa biegowa o średniej prędkości pozwala na spalenie około dwóch razy więcej kalorii niż marsz o średniej prędkości.

Fakty:
4 km/h: 220 kcal
6-8 km/h: 260 kcal
8-12 km/h: 290 kcal
Powyżej 12 km/h: 470 kcal

Dla porównania ta sama osoba spala 260 kcal podczas truchtu.

Jeśli szukasz prawdziwego spalania (ostrzeżenie: jest to bardzo ciężkie), weź swoje narty w mało ważny dzień: zejdź na ciężki teren i zjedź w dół. Zapewnia wyjątkowo wysokie spalanie i możesz spalić 560 kcal tylko w pół godziny!

Sprawność, siła i równowaga.

Skitouring zapewnia zatem dobry i zróżnicowany trening siłowy wytrzymałości. A sport to także najlepszy trening fitness. Narciarstwo biegowe ma nie tylko wpływ na wiele największych grup mięśniowych w ciele, ale ma również dobry wpływ na serce.

Serce jest najważniejszym mięśniem ciała i właśnie dlatego, że serce jest mięśniem, można je wykonywać. Dzięki regularnym ćwiczeniom serce będzie silniejsze. Silne serce pompuje więcej krwi i dostarcza jej więcej w każdym uderzeniu serca.

Ponadto narciarstwo biegowe zapewnia dobry trening równowagi. Bez równowagi trudno jest uzyskać dobrą technikę, a efekt nie będzie taki sam.

Skitouring — dobry trening.

Nie ma wątpliwości, że narciarstwo biegowe to fantastyczny trening. W rzeczywistości jest uważane za jedną z najlepszych na świecie form ćwiczeń. Fitness jest na najwyższym poziomie i zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie. Dlatego zużycie kalorii jest również wysokie.

Skitouring doskonale nadaje się do utrzymywania tej samej formy biegania, a nawet możesz uzyskać lepszą formę, ponieważ naturalnie używasz więcej mięśni. Aktywowane są zarówno mięśnie brzucha, górna część ciała, klatka piersiowa, jak i ramiona, podczas gdy przede wszystkim używa się nóg podczas biegania.

Read Previous

Niezawodne rowery elektryczne – na jakie baterie postawić?

Read Next

3 powody, dla których warto wybrać szafę wnękową na wymiar

https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ Sypialnia z szafą https://magicflvacation.com/prace-remontowe-na-drogach-co-warto-o-nich-wiedziec/