Regularne wizyty u mechanika samochodowego – czy są potrzebne?

Zdecydowana większość posiadaczy samochodów jest zdania, że do mechanika trzeba udać się dopiero wtedy, kiedy samochód jest ewidentnie zepsuty lub wręcz nie chce odpalić. Mechanicy samochodowi i dealerzy przekonują, że nie powinno tak być: o dobry stan naszego samochodu powinniśmy dbać tak samo, jak o stan naszego zdrowia.

Jak Polacy podchodzą do mechaników?

Dla statystycznego Kowalskiego posiadającego samochód wizyty u mechanika kojarzą się przede wszystkim z wydatkami. Nie powinno to jednak dziwić, skoro do warsztatów trafiamy dopiero wtedy, kiedy samochód faktycznie przestaje działać prawidłowo, a koszty naprawy są bardzo wysokie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest umawianie się na wizyty 1-2 razy w roku, aby zawczasu sprawdzić stan techniczny samochodu i dać mechanikowi możliwość wykrycia usterek, zanim zmienią się one w poważne uszkodzenia samochodu. Takie wizyty nie będą kosztować nas wiele – mechanik liczy swoją pracę w roboczogodzinach. Zazwyczaj cena jednej roboczogodziny to ok. 60 zł.

Podczas wizyty u mechanika specjalista skupi się przede wszystkim na najważniejszych układach w samochodzie: układzie hamulcowym, układzie kierowniczym, systemie spalania, silniku. Oceni on także stan karoserii i podwozia, zwracając uwagę na wszelkie ogniska rdzy. Mechanik podpowie też, jakie środki konserwacji lakieru stosować, aby zachować jego piękny kolor i jednolitą strukturę.

Jak sami możemy dbać o nasz samochód?

Czy wiesz, że my sami możemy zadbać o dobrą kondycję naszego samochodu? Przede wszystkim pilnujmy odpowiedniej ilości płynów i olejów. Jeśli zauważymy ubytek konieczne jest uzupełnienie – płyny i oleje samochodowe znajdziemy na stronie motopiema.pl. Jeśli braki w zbiornikach są częste może to oznaczać, że samochód nie jest szczelny i następują wycieki, które będą wymagać naprawy!

Read Previous

Wymarzona praca poza granicami Polski

Read Next

Materac 100×200 i zaburzenia snu

https://gosciniecmurckowski.pl/jak-dbac-o-meble-z-aluminium/ https://signwise.pl/buty-jezdzieckie-na-zime/ https://marysoutherlanc.com/bryczesy-do-jazdy-konnej/