Niezawodne rowery elektryczne – na jakie baterie postawić?

Producenci rowerów elektrycznych korzystają z kilku różnych technologii, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla osób, które chcą kupić porządny rower elektryczny, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na jakie akumulatory postawić.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje baterii?

W dzisiejszych czasach producenci najczęściej sięgają po baterie litowo-jonowe (Li-ION), litowo-polimerowe (Li-Poly) i niklowo-metalowo-wodorowe (Ni-MH). Nowością na rynku są także baterie niklowo-kadmowe i baterie żelowe.

Najlepszymi parametrami mogą pochwalić się oczywiście akumulatory litowo-jonowe, dlatego też to właśnie za nimi warto rozglądać się w pierwszej kolejności. Największą zaletą baterii tego typu jest ich niewielka waga. Niektóre modele mogą być nawet 5-cio krotnie lżejsze od konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Sporą zaletą jest także zabezpieczenie prądowe, dlatego też nie ma ryzyka ich wybuchu.

Akumulatory żelowe – co warto wiedzieć?

Rowery elektryczne Kraków mogą być oparte również na akumulatorach żelowych, które są mniej odporne na wstrząsy, dlatego też nie najlepiej sprawdzą się w przypadku rowerów górskich. Akumulatory żelowe jak sama nazwa wskazuje posiadają elektrolity w postaci żelu. Niestety w żaden sposób nie można ich uzupełniać, dlatego też bardzo szybko stracą one swoją oryginalną pojemność.

Osoby, które chcą postawić na akumulatory żelowe powinny pamiętać o tym, że nie można ich naładować zwykłym prostownikiem. Baterie żelowe ładuje się za pomocą zwykłych ładowarek mikroprocesorowych. Podczas ładowania pamiętać należy również i o tym, żeby nie przekroczyć dozwolonego napięcia ładowania.

Akumulatory litowo-polimerowe od a do z

Nowoczesne rowery elektryczne kraków mogą być oparte również na akumulatorach litowo-polimerowych, ale należy pamiętać o tych, że technologia ta nie jest jeszcze w 100% dopracowana. Największą wadą są kwestie bezpieczeństwa, a dokładniej mówiąc niewielka odporność na wstrząsy.

Nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem są akumulatory Ni-MH, ale niestety ich wadą jest samo-rozładowanie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że akumulatory rozładowują się nawet wtedy, gdy rower elektryczny nie jest użytkowany. Do największych wad tych baterii należy zaliczyć także zdecydowanie krótszą żywotność. Przy akumulatorach Ni-Cd i Ni-MH pamiętać należy także o ich formatowaniu, które niestety obniża pojemność baterii.

Read Previous

Domki kanadyjskie w zgodzie z naturą

Read Next

Skitouring – sposób na szybkie spalanie tłuszczu

Kuchnie otwarte na salon https://hexi-dump.org/domowe-biuro-jak-zaaranzowac-miejsce-do-pracy/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/