Materac 100×200 i zaburzenia snu

Nasi dziadkowie w swoich domach lub malutkich mieszkaniach spali na składanych wersalkach, które nie zajmowały dużo miejsca. Obecnie jednak nawet nasi przodkowie rezygnują z takich rozwiązań. Wolimy kupić osobny materac 100×200 i dobraną ramę łóżka, aby zapewnić sobie zdrowy sen.

Materac 100×200 a zaburzenia snu

To jak będzie wykonany materac 100×200 ma wpływ na to, czy będziemy się wysypiać. Jak się okazuje aż 40% naszego społeczeństwa ma problem z zaburzeniami snu. Przy czym należy prawidłowo rozumieć to zjawisko mające wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Zaburzenia snu to bezsenność, kłopoty z zasypianiem oraz parasomnie (paraliże nocne, lunatykowanie, lęki nocne, zaburzenia ruchowe). Specjaliści z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie twierdzą, że za zaburzenia snu odpowiedzialne są w dużej mierze problemy natury psychologicznej i neurologicznej (np.depresja), jak również odpowiednia powierzchnia do spania.

Ból w plecach i w karku

Źle dobrany materac 100×200 może być odpowiedzialny za to, że codziennie będziemy budzić się z bólem w karku oraz z bólem w plecach. Idealnie dobrana powierzchnia do spania to taka, która jednocześnie zadba o odpowiednie podparcie dla naszego karku i pleców, jak również odcinka lędźwiowego. Dzięki temu nie będziemy mieli najmniejszych problemów z zapadnięciem w sen, który będzie trwał przez długi czas. Zwracając na to uwagę pamiętajmy o tym, aby twardość materaca zawsze była dopasowana do wagi użytkownika lub dwóch użytkowników, jeżeli na danym materacu będą spały dwie osoby. 

Read Previous

Regularne wizyty u mechanika samochodowego – czy są potrzebne?

Read Next

Tekturowe i kartonowe opakowania