Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzenie niewielkiej łazienki, w taki sposób żeby znalazło się w niej wszystko, co jest nam potrzebne do komfortowego jej używania. W łazience w większości współczesnych mieszkań powinno znaleźć się miejsce na wannę albo prysznic, toaletę, umywalkę, przestrzeń do przechowywania rzeczy, pralkę, kosz na pranie i inne.

Wanny prostokątne – jak zmieścić dużą wannę w małej łazience?

Wiele osób, które dysponują małymi łazienkami decyduje się na instalację w miejsce wanny kabiny prysznicowej. Jakkolwiek jest to faktycznie jakieś rozwiązanie, to brak wanny może jednak powodować dyskomfort. Rozwiązaniem są wanny prostokątne. Ten właśnie kształt wanny pozwala najbardziej efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Zastosowanie wanny prostokątnej, która przylega do jednej ze ścian łazienki pozwala na zaoszczędzenie miejsca na środku pomieszczenia. To bardzo ważne ze względu na możliwość poruszania się i wygodnego korzystania ze znajdujących się tam urządzeń.

Przechowywanie rzeczy – nie ta trudne, jak się wydaje

Bardzo istotną kwestią jest również zapewnienie w łazience miejsca, na przechowywanie niezbędnych rzeczy. Szkoły są tutaj różne. Jedni w łazience przechowują wyłącznie kosmetyki, inni uważają, że to również świetne miejsce na środki czystości, czyste ręczniki, pościel, świeżo zrobione pranie i wiele innych rzeczy.

Jeżeli potrzebujemy w łazience nieco więcej miejsca na przechowywanie potrzebnych nam rzeczy, to świetnym rozwiązaniem wydają się szafy zabudowane, które sprawdzają się o wiele lepiej od wolnostojących szafek łazienkowych. Warto pamiętać, żeby wykorzystać przestrzeń aż do samego sufitu – wysoko można umieścić rzeczy, po które sięgamy najrzadziej.

Pralka i suszarka – tu również znajdzie się miejsce

W najmniejszych łazienkach dużym problemem może być wygospodarowanie miejsca na wygodne ustawienie pralki. Jeszcze większy problem mają osoby, które korzystają również z suszarki. Warto pamiętać, że dzisiaj dostępne są specjalne łączniki, które pozwalają na bezpieczne umieszczenie suszarki na pralce, dzięki czemu oszczędza się bardzo dużo przestrzeni.

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie pralki w taki sposób, żeby nad nią znajdowały się półki na potrzebne rzeczy, albo nawet większa, wisząca szafka. Wiele osób pozostawia przestrzeń nad pralką wolną, a najczęściej i tak nie jest ona w żaden sposób wykorzystywana. Rozwiązaniem problemu rozwieszania prania, mogą być specjalne suszarki montowane do sufitu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Read Previous

Stroje kąpielowe dla aktywnych kobiet

Read Next

Ciepło i klimat, czyli białe meble do pokoju

https://marysoutherlanc.com https://benmeirovitz.com https://polishcourse.pl