Jak powinna wyglądać sypialnia w stylu prowansalskim?

Sypialnia w stylu prowansalskim jest niezwykle klimatycznym miejscem, które przyciąga do siebie jak magnes. Jak urządzić takie pomieszczenie, które kojarzy się z przytulnością i czymś niezwykle przyjemnym? Czas się tego dowiedzieć.

Ciepła sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim kojarzona jest z jasnymi kolorami, jak chociażby biel, czy też beże. Ktoś może powiedzieć, że są to chłodne kolory, które wcale nie będą wprowadzać do pomieszczenia ciepłego klimatu. Jeżeli dobierze się do tego odpowiednie dodatki, jak chociażby ozdobne poduszki rozłożone na łóżku, czy też na fotelu, to powstanie niezwykle klimatyczne pomieszczenie, skąd ciężko będzie wyjść każdego poranka. Zamiast wcześniej zaproponowanych kolorów można zdecydować się na delikatną zieleń lub fiolet, który od zawsze kojarzony jest z tym wyjątkowym regionem Francji – Prowansją.

Wyposażenie sypialni w wyjątkowej stylizacji 

Sypialnia w stylu prowansalskim ma być miejscem, gdzie z wielką przyjemnością będziemy odpoczywać po ciężkim dniu, więc nic dziwnego, że musi tu stanąć łóżko. W wersji drewnianej, całkowicie pobielone będzie najlepszym rozwiązaniem. Ozdobna rama od łóżka sprawi, że całość będzie prezentować się niezwykle efektownie i estetycznie. Oprócz łóżka nie zapominajmy o tym, że ważne są takie dodatki, jak chociażby podłoga, która również może być wykonana z bielonego drewna. Na ścianach również może zagościć biel. Chociaż warto zdecydować się na jakąś ciekawą fakturę, dzięki czemu pomieszczenie nie będzie wydawało się tak monotonne. 

 

Read Previous

Mały taras przy domu – jak go zaaranżować?

Read Next

Elegancki fotel kokon stojący

https://ecceo13-iof.org/parasole-i-pergole-ogrodowe-ktore-z-nich-okaza-sie-lepsze/ http://beatssoundscape.com/kask-do-jazdy-konnej-czyli-o-czym-nie-mozna-zapomniec/ https://freekatsearch.com/obrazy-na-stronie-internetowej/