E papier nie tylko jako alternatywa dla druku

E papier nie jest oczywiście tym samym, co zwykła kartka papieru, ale może być wykorzystany na wiele sposobów. Coraz większa popularność tej nowoczesnej technologii sprawia, że możemy spotkać ją już na co dzień – nawet w domach i sklepach spożywczych.

Po co komu e papier?

E papier to nic innego jak papieru elektroniczny, który znany jest z czytników ebooków. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możliwe jest posiadanie w jednym urządzeniu tysięcy różnych książek, które można zabrać ze sobą wszędzie, bez konieczności dźwigania kilogramów. To jednak nie jedyne zastosowanie e papieru, który jest bardzo chętnie wykorzystywany w przemyśle. Tym bardziej, że nieustannie trwają prace nad rozwijaniem i ulepszaniem technologii EPD.

Powszechność e papieru sprawia, że można spotkać go praktycznie codziennie. Okazuje się, że wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Wykorzystuje się go nawet do wyświetlania cen na półkach sklepowych. Jest to łatwy i szybki sposób na zmianę metkami i to zdalnie. Przy dużych powierzchniach rozwiązanie to jest dużą wygodą i oszczędnością czasu. Po e papier sięga się także w inteligentnych domach, w firmach w celu zautomatyzowania wielu procesów oraz na przystankach w postaci rozkładów jazdy. Nawet tradycyjne identyfikatory zostały już wyparte przez e-plakietki.

Samochody i e papier?

Mogłoby się wydawać, że samochody niewiele mają wspólnego z e papierem, ale w praktyce jest zupełnie inaczej. Skoro wyświetlacze na przystankach autobusowych mogą być wyposażone w technologie EPD, to tablice samochodów również. Chociaż na chwilę obecną nie jest to jeszcze zbyt popularne rozwiązanie, to w niedługim czasie z pewnością coraz więcej pojazdów będzie miało taką nowoczesną tablicę rejestracyjną.

W przypadku tablic rejestracyjnych wyposażonych w technologię EPD, możliwe jest zdalne zmienianie widniejących na nich napisów. Jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu. W każdej chwili można zaktualizować je zdalnie. Zaletą takiej elektronicznej tablicy rejestracyjnej jest to, że można szybki poinformować o kradzieży samochodu czy o skończeniu się umowy ubezpieczeniowej.

E papier ma wiele zalet

Papier elektroniczny jak sama nazwa na to wskazuje, do prawidłowego działania potrzebuje źródła zasilania. Nie trzeba jednak liczyć się z dużymi kasztami. Są one tak naprawdę bardzo niskie. Wyświetlacze wyposażone w technologię EPD są w stanie podtrzymać wyświetlany obraz bez stałego źródła energii. Można obyć się także bez dodatkowego podświetlenia.

Wyświetlana treść jest w pełni widoczna, nawet jeśli na powierzchnię ekranu padają promienie słoneczne. Jest to rozwiązanie energooszczędne, o bardzo niskim zużyciu prądu, który potrzebny jest tylko podczas zmiany wyświetlanego obrazu/treści.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

Read Previous

Zaaranżuj taras z pomysłem

Read Next

Jakie meble do szarych ścian są wskazane?

https://valueformichigan.com/spodnie-na-konia-jak-znalezc-wygodne-bryczesy/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/310-kuchnie-2022-inspiracje