Depilacja laserowa – najlepszy sposób na niechciane, odrastające włosy

Start care about your legs

Depilacja laserowa to perfekcyjny sposób na uwolnienie się od ciągle odrastających włosów z różnych partii na ciele. Dzięki niej wiele osób w końcu na dobre uzyskało idealnie gładką i miękką skórę. Po tradycyjnych metodach golenia bardzo często na skórze zostają bolesne ślady, zaczerwienienia i krostki. Po zbiegu depilacji laserowej będzie można zapomnieć o tym na dobre!

 

Depilacja laserowa – jak działa?

 

Depilacja laserowa działa niejako na bazie praw fizyki. Jest to związane z emitowaniem promieniowania świetlnego przez laser. Światło o danej długości fali i mocy nakierowywane jest na skórę osoby poddającej się zabiegowi. Energia świetlna przekształcana jest w ciepło – stąd efekt nagrzanej, niekiedy lekko zaczerwienionej skóry. Ciepło gromadzone jest na melaninie będącej barwnikiem skóry. Rozgrzanie melaniny dochodzi do 70 stopni Celsjusza, a takiej temperatury nie są w stanie wytrzymać cebulki włosowe sąsiadujące z barwnikami skóry. Pod wpływem temperatury cebulka włosowa ulega degradacji, a włosy same wypadają. Jako, że depilacja laserowa jest procesem permanentnym to warto nakreślić, że jest to proces długowieczny tylko jeśli zostanie prawidłowo przeprowadzony.

 

Sprawdź: Depilacja.pl

 

Chodzi tutaj między innymi o poddanie się całej serii zabiegów depilacji laserowej. Nie wystarczy jedna czy dwie sesje – najczęściej jest to od 4 do 9 sesji rozłożonych w czasie co około miesiąc. Chodzi tutaj między innymi o uszkodzenie cebulki włosowej w jej fazie wzrostu (anagenu). Tylko jeśli zostanie zniszczona w tym momencie cebulka włosowa nie będzie mogła się zregenerować, a depilacja laserowa będzie skuteczna.

 

Podsumowanie

 

Depilacja laserowa jest bardzo powszechnym zabiegiem, na który decyduje się coraz większa liczba osób. W dzisiejszych czasach nie ma do tego sztywnych reguł i zarówno mężczyźni jak i kobiety bardzo ochoczo decydują się na poddanie się depilacji laserowej. Chęć zapewnienia sobie wygody i komfortu to bardzo dobra inwestycja, z której z pewnością każdy będzie zadowolony.

 

 

 

 

Read Previous

Czy kominki gazowe na taras zmienią odbiór przestrzeni wypoczynkowej?

Read Next

Likwidacja przebarwień laserem – na czym polega i ile zabiegów trzeba wykonać? Odpowiadają lekarze z Kliniki w Łodzi

https://webcrx.pl Łazienka biało-szara z drewnem https://softcupbra.org/zalety-i-wady-relaksu-w-hammamie/