Co to jest fotobudka?

Organizatorzy różnego rodzaju uroczystości rodzinnych, imprez zakładowych oraz eventów starają się, by przygotowane przez nich spotkania były atrakcyjne dla gości i uczestników. I nie chodzi tu o atrakcyjność serwowanych potraw, ale przede wszystkim o świetną zabawę.

Co to są fotobudki?

Fotobudka to urządzenie powszechnie znane z urzędów. Dzięki nim można na poczekaniu wykonać zdjęcie do dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy lub innych dokumentów. Wystarczy wrzucić do automatu określoną kwotę w bilonie i dalej postępować zgodnie z instrukcją. W ciągu 2 minut zostanie wykonane zdjęcie i wydrukowane w czterech odbitkach. Szybko tanio i wygodnie.

Zastosowanie fotobudek jest znacznie większe, a to głównie za sprawą mody, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych.

Fotobudka na wesele

Coraz więcej firm organizujących wesela proponuje nowożeńcom wynajęcie fotobudki jako dodatkowej atrakcji dla gości. Niektórzy są zdziwieni, bo przecież jest wynajęty profesjonalny fotograf. To prawda, ale on robi zdjęcia oficjalne, natomiast fotobudka umożliwia wykonywanie zdjęć niekonwencjonalnych i zapewnia świetną zabawę.

Wystarczy kilka gadżetów, śmieszne miny i pozycje, by zrobić niepowtarzalne zdjęcie i mieć oryginalną pamiątkę z imprezy. Nawet osoby podchodzące z dystansem do fotobudek uznały, że to wyjątkowa atrakcja dla gości, znacznie lepsza niż oklepane już pokazy ogni sztucznych, wypuszczanie balonów i itp.

Fotobudka pomysłem na własny biznes

Moda na fotobudki sprawiła, że coraz więcej osób dostrzega w tym szansę na własny mały biznes. Nie wymaga on dużego wkładu własnego, fotobudka to wydatek od ok. 15 000 do 30 000 zł. Do tego trzeba doliczyć kilka tysięcy na akcesoria.

Sprzedaż fotobudek produkcji polskiej lub zagranicznej oferuje wiele firm, więc nie ma problemu z wyborem fotobudki dostosowanej do własnych planów biznesowych.

Wybierając konkretny model fotobudki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na klasę aparatu fotograficznego, oprogramowanie komputera sterującego, parametry drukarki termosublimacyjnej, wagę urządzenia oraz łatwość montażu. Te dwa ostatnie czynniki nie mają wpływu na jakość wykonywanych zdjęć, ale są istotne ze względów praktycznych.

Fotobudki przeznaczone są głównie na wynajem podczas różnego rodzaju imprez. Trzeba je dowieźć do miejsca docelowego i rozłożyć. Budki ważące ok. 100 kg i zbudowane z modułów można transportować nawet samochodem osobowym, a to obniża koszty obsługi imprezy.Nie ulega kwestii, że zainteresowanie wynajmem fotobudek jeszcze przez kilka lat będzie rosło i to nie tylko wśród młodego pokolenia.

Read Previous

Codzienne spacery w wygodnym wózku

Read Next

Stroje kąpielowe dwuczęściowe

https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/ Salon w stylu francuskim Klasyczne meble łazienkowe